Haningetoppen

Fredagar, kl 18-19 (repris lör kl 18 + mån kl 15)


HANINGE-TOPPEN FREDAG 14 juni 2019 NR 1.120

FREDAG 18.00, LÖRDAG 18.00 & MÅNDAG 15.00
RÖSTNING 08 400 117 31 senast TISDAG 24.00

01(03) FERNANDOZ/SIMON - DU ÄR MITT LIV 086
(Henrik Sethsson/Mikael Wigström/Tord Johansson)
14 veckor (42211435211431)
02(02) CHRISTOFFER BENGTSSON - SVARA SKA JAG STANNA ELLER GÅ 084
(Britt A Nilsson)
10 veckor (4112132122)
03(01) KRISTER OLENMO - SANDRA 060
(Leif Mulle Melander/Cecilia Cizzi Ingemarsson)
40 veckor (3111111111112111211122234333333551323213)
04(06) MATTIAS OLOFSSON - JAG SVARAR JA 048
(Mattias Olofsson)
06 veckor (987664)
05(05) MICKE AHLGRENS - DANSA MED MIG 047
(Jörgen Olsson)
06 veckor (098755)
06(ny) BRITT NILSSON & OLLE JÖNSSON - ÄLSKLING FÖRLÅT MIG 046
(Britt A Nilsson)
01 vecka (6)
07(07) HANS PETTERS ORKESTER & STINE STENERUD - KOM TIL MEG MIN KJAERE 044
(Christer Sandberg/Vladimir Bölla)
30 veckor (044522322433751111122633445577)
08(ny) MIRIAM BRYANT - DU MED DIG 037
(Miriam Bryant)
01 vecka (8)
09(04) LASSE STEFANZ - MIN TID HÄR PÅ JORDEN 035
(Kent Fingal/Haidi Krohn)
19 veckor (6115476685224574349)
10(ny) SJUNGANDE SNICKAREN (LENNART PERSSON) - TÄNK OM VÄGGARna KUNDE TALA 026
(M Östling/J Persson)
01 vecka (0)

UTMANARE
11 PERIKLES - DEN COOLASTE BRUDEN I BYN 000
(Mikael Karlsson)
12 MARTIN NILSSON - DU OCH EN COUNTRYSÅNG 000
(Henrik Sethsson/Mikael Wigström)
13 TT GRACE - MARY JANE 000
(Dennis Quintero/André Fransson)
14 ANDSON FT SOFIA - RESCUED 000
(Jörgen Andersson)
15 CASANOVAS - VAD SKA JAG TA MIG TILL 000
(Andreas Åhlin/Ulf Georgsson/Maria Staaf)

UTSLAGNA
11() PERIKLES - DEN COOLASTE BRUDEN I BYN 023
(Mikael Karlsson)
11() MARTIN NILSSON - DU OCH EN COUNTRYSÅNG 023
(Henrik Sethsson/Mikael Wigström)
13(08) MICKES - INGEN ER SÅ NYDELIG 020
(Rolf Lövland)
01 vecka (8.13)
14(10) WAHLSTRÖMS - HUR KAN DET REGNA FRÅN EN HIMMEL SOM ÄR BLÅ 011
(Henrik Sethsson/Mikael Wigström/Stefan Jonsson)
03 veckor (880.14)
15(09) TONY STRANDBERG - MIN SOMMARSÅNG 010
(P Pettersson)
01 vecka (9.15)

VECKANS VINNARE
Linda Eriksson Nacka
Janne Larsson Bromma


 
< Tillbaka